سیم آرماتور قیمت سیم آرماتور بندی 1 5 و 2.5 مرکزآهن | foulka

سیم آرماتور قیمت سیم آرماتور بندی 1 5 و 2.5 مرکزآهن | foulka

اما در کنار این نوع سیم مفتول آرماتور بندی، نوع دیگری نیز به عنوان سیم مفتول غیرفابریک وجود دارد که از تسمه های فلزی تولید می شوند که نسبت به سیم فابریک قیمت پایین تری دارند. سیم آرماتوربندی به دو دسته تسمه و فابریک تقسیم می‌شود که تفاوت آن‌ها در شیوه تولیدشان است. برای ساخت تسمه‌ها از ورقه‌های فولادی بازیافت شده استفاده می‌شود، درحالی‌که ماده اولیه ساخت سیم آرماتوربندی فابریک، میلگرد 6.5 میلی‌متر است. به‌دلیل اینکه مفتول آرماتوربندی فابریک در هنگام تولید، شرایط دمایی و کششی سخت‌تری را تحمل می‌کند، استحکام آن نسبت به سیم تسمه بیشتر است و مقاومت بالاتری هم دارد.

آن‌طور که پیش‌تر گفته شد، مفتول سیاه در قطرها و ضخامت‌های متفاوتی تولید می‌گردد که بر اساس ضخامت و کاربرد خاصی که دارد شناخته شده و نام گذاری می‌شود. سیم آرماتوربندی نرم و بسیار نرم، مفتول نجاری یا قالب‌بندی نیز بر این اساس نام‌گذاری شده‌اند. باتوجه به اندازه و نوع پروژه ساختمانی باید از سیم آرماتوربندی ویژه‌ای استفاده کرد تا بهترین نتیجه حاصل شود. بهتر است قبل از اقدام به خرید این محصول نسبت به نوع و سایز مفتول سیاه مورد نیاز و همچنین نرخ آن آگاه شوید. سیم مفتول در انواع و اقسام متنوع تولید می‌گردد که این تنوع گاه حاصل از تفاوت جنس است، گاه به دلیل مشخصات فنی و ظاهری و گاهی کاربرد و موارد مصرف.است که باعث تفاوت در نام‌گذاری سیم مفتول می‌گردد.

میلگرد

مقاومت در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی، از جمله مشخصات بارز این محصول است که سبب طول عمر بالا مفتول فولکا می‌شود. برای اینکه گره‌بندی‌ها به‌طور محکمی انجام شوند، لازم است تا مفتول آرماتوربندی مورد نیاز خود را با دقت انتخاب کنید. توجه داشته باشید که معیار اصلی در خرید این محصول، وزن آن است و نرخ نهایی خرید آن نیز بر همین اساس تعیین می‌شود. سیم آرماتوربندی از جنس فولاد نرم یا مفتول گالوانیزه نشده است که کاربردهای بسیاری در صنعت دارد. این نوع در یک سری از دستگاه‌ها، تحت عملیات کشش و حرارت قرار می‌گیرند. این مدل از سیم آرماتوربندی را می‌توان در دستگاه به انواع ریزتری تبدیل کرد.

  • همان‌طور که می‌دانید، سیم آرماتوربندی سایز 1.5 میلی‌متر نرم بیش‌تر برای آرماتوربندی و سیم سایز 2.5 میلی‌متر نرم برای بستن قالب‌های فلزی کاربرد دارد که به ترتیب به “سیم آرماتور بندی” و “مفتول قالب‌بندی“ معروف است.
  • البته اندازه میلگردهایی که قرار است به یکدیگر متصل شوند نباید بیش از ۶ سایز با یکدیگر متفاوت باشند.
  • سپس از کنار میلگرد بالایی عبور داده و دو انتها را بهم وصل می‌کنند (تقریبا مشابه بستن کروات می‌باشد).
  • شاید اولین چیزی که با شنیدن آرماتوربندی، به ذهن شما خطور کند، ساختمان سازی باشد.

دراین مطلب درمورد ورق پانچ بحث نموده ایم .انواع ورق پانج وزن ورق کاربرد ورق اندازه ورق و…برای آشنایی بیشتر با انواع ورق های پانچ این مطلب را بخوانید … روش کراواتی که به روش بستن کنار هم نیز معروف است به این شرح است که مفتول را از زیر رد می کنند و از کنار میلگرد بالایی عبور می دهند . مفتول سیاه در تولید توری‌هایی نظیر توری حصاری و توری پرسی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مفتول آرماتوربندی، در‌ واقع به نوعی مفتول آنیل شده یا پخته شده گفته می‌شود که خصوصیات شیمیایی خود را حفظ کرده است. این سیم با سایز 1.5 در کلاف‌هایی به وزن ۳۰ کیلوگرم دسته بندی شده و بیشترین کاربرد را در آرماتوربندی دارد. آرماتوربند باید با توجه به پروژه خود و نیازی که دارد اقدام به تهیه انواع سیم آرماتور از نظر اندازه کند. همچنین این مفتول را ممکن است با نام مفتول آنیل شده یا پخته شده در بازار پیدا کرد. ضخامت این مفتول متفاوت بوده و سیم آرماتوربندی در دو نوع فابریک و تسمه ساخته می‌شود.

سیم آرماتور بندی چیست؟

توسط Zhu Yanfeng

Zhu Yanfeng